Επιτυχίες από τους αθλητές της ΔΙΑΘΛΗΣΗ

Στον πρώτος αγώνα για το Πρωτάθλημα Motocross Νοτίου Ελλάδος που διοργανώθηκε στο Αίγιο την Κυριακή 4 Οκτώβρη η ΔΙΑΘΛΗΣΗ έλαβε μέρος με τέσσερες αθλητές.
Στην κατηγορία ΜΧ1 ο ανακάμψας από τραυματισμό Μαρίνος Χάλας (χορηγός HOT-WHEEL Νυχτερίδας) στάθηκε άτυχος στο πρώτο σκέλος εγκαταλείποντας αμέσως μετά την εκκίνηση λόγω πρόκας που βρέθηκε στον πίσω τροχό της μοτοσυκλέτας του, ενώ στο δεύτερο σκέλος  τερμάτισε στην αξιόλογη τέταρτη θέση.
Στην κατηγορία ΟΡΕΝ ο Σάκης Κονδυλόπουλος (Χορηγοί ΜΟΤΟ ΜΑΡΓΑΡΗΣ – ANALIPSI BEACH VILLAS) απέδειξε πως έχει δουλέψει οδήγόντας  και τα δύο σκέλη από την αρχή τους στην πρώτη θέση  παίρνοντας και τις δύο καρώ σημαίες.
Ο Νίκος Μυλωνίδης (χορηγοί ΜΥΛΩΝΙΔΗΣ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΜΟΤΟ – ALFA GAS) τερμάτισε στην τρίτη θέση στο πρώτο σκέλος του αγώνα ενώ στο δεύτερο έχασε την τρίτη θέση στο τελευταίο γύρο λόγω κούρασης, τερματίζοντας όμως τρίτος στο σύνολο του αγώνα.
Ο Τάσος Μυλωνίδης (χορηγοί ΜΥΛΩΝΙΔΗΣ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΜΟΤΟ – ALFA GAS) τερμάτισε στην τέταρτη θέση στο πρώτο σκέλος του αγώνα ενώ στο δεύτερο αναγκάστηκε να εγκαταλείψει μέτα από ευτυχώς ανώδυνη πτώση.
    Ο επόμενος αγώνας για το Πρωτάθλημα Motocross Νοτίου Ελλάδος διοργανώνεται από την ΔΙΑΘΛΗΣΗ στην πίστα «ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΕΡΑΜΟΠΟΙΪΑ» στις 18 του Οκτώβρη.