Κόροιβος Βόλεϊ: Μεγάλη νίκη κόντρα στον Θησέα

Μεγάλη νίκη με 3-1 σετ πέτυχαν οι άνδρες του συλλόγου μας την περασμένη Δευτέρα στο Κλειστό Γυμναστήριο Αμαλιάδας κόντρα στον Θησέα. Οι παίκτες του Ανδρέα Γκρουμούσα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατέκτησαν εύκολα το πρώτο σετ με 25-10. Στη συνέχεια οι παίκτες του Θησέα ανέβασαν ρυθμό και σε συνδυασμό με δικά μας λάθη πήραν το σετ με 17-25. Δεν άφησαν όμως περιθώρια οι παίκτες μας και κέρδισαν το τρίτο σετ με 25-17. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ του αγώνα και ενώ προηγείτο η ομάδα μας με 15-13, μία κόκκινη κάρτα οδήγησε το σκορ στο 15-18 και εν συνεχεία στο 19-23 υπέρ των φιλοξενούμενων. Με τη βοήθεια του κόσμου και με πολύ καλό σέρβις και μπλοκ άμυνα τα παιδιά μας έκαναν σερί 6-0 και κατέκτησαν το σετ με 25-23. Η ομάδα μας είναι πρώτη στη βαθμολογία με 9 βαθμούς με τον Αιγιαλέων να ακολουθεί με 8 και το Άργος με 6. Επόμενος αγώνας το Σάββατο 10/12 στο Άργος με την τοπική ομάδα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που βρέθηκε στο Κλειστό της Αμαλιάδας και στήριξε τα παιδιά μας αλλά και στους χορηγούς που είναι πάντα στο πλευρό μας!

Διαιτητές: Γκόλφης, Δάνια, Λαγογιάννη

Τα σετ:25-10, 17-25, 25-16, 25-23