praxitelis anastasopoulos 750x150 1021 bougatsa pasa 755x150 0122

Τα μυστικά των τυχερών παιχνιδιών Blogging Με Υπογραφή Πες μας και εσύ την άποψη σου Online Casino
Online Casino
Blogging Με Υπογραφή
Τα μυστικά των τυχερών παιχνιδιών Πες μας και εσύ την άποψη σου

19|04
2022
09:03

Διασυλλογικοί Αγώνες Κ16: Πρωτιά για Κόροιβο Αμαλιάδας

Βαθμολογική άνοδος για Ν.Ο. Ζαχάρως - ΑΓΕΠύργου - Ο Νίκος Αδαμόπουλος στα 80 μέτρα 9’’51.

ΠΑΤΡΑ

Με πολλά ατομικά ρεκόρ για πολλούς αθλητές και αθλήτριες ολοκληρώθηκαν οι Διασυλλογικοί αγώνες κατηγορίας Κ16 που έγιναν στην πόλη της Πάτρας. Στην περιοχή μας από φέτος συμμετέχουν στις δράσεις στίβου οκτώ σωματεία. Μεγάλη άνοδος στην κατηγορία ο Ναυτικός όμιλος Ζαχάρως και η ΑΓΕ Πύργου. Σταθερή δύναμη ο Κόροιβος Αμαλιάδας που ήταν πρώτο σωματείο στην ανεπίσημη βαθμολογία. Με πολλά κορίτσια η ΑΕΛ Λεχαινών και η Αναγέννησις Πύργου έχουν σημειώσει μεγάλη πρόοδο και σ’ αυτές στις κατηγορίες των 16 ετών.

Πρώτευσαν στα 80 μέτρα αγοριών ο Νίκος Αδαμόπουλος με 9’’51 επίδοση εξαιρετική για το νεαρό σπρίντερ από τη Ζαχάρω. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Σταματάκος του Σπαρτιατικού (όμιλος Πελοποννήσου) πέτυχε ανάλογη επίδοση στην Ελλάδα στην ηλικία τους. Επίσης, πρώτος στον ακοντισμό ο συναθλητής του Ανδρέας Καλογερόπουλος με 34 μέτρα και 81 εκατοστά.

Στα κορίτσια νίκησαν η Λαμπροπούλου (Απόλλων) στο μήκος με 5 μέτρα και 20 εκ. καλή επίδοση και άριστο ξεκίνημα. Στον ακοντισμό η Γεωργία-Αλεξία Αβράμπου της Αναγέννησις Πύργου με βολή στα 32μ.35 εκ. Στη σφαιροβολία η Ελισάβετ Μπάρκουλα του Κόροιβου με βολή στα 10μ.43 εκ. Στα 200 μέτρα η Πελαγία Πέππα (Αναγέννησις) με 31’’87 . Σπουδαίες νίκες στις σκυτάλες για τον Κόροιβο στα κορίτσια 4Χ80και για το Ν.Ο. Ζαχάρως στην μικτή 4Χ200.

Τα αγόρια

80 μέτρα
1.ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2007 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 9,51
2.ΖΑΝΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2007 ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 9,97
3.ΝΤΑΓΙΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2007 ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 10,08
20.ΖΕΡΒΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 12,42
21ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΩΣ 2007 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 12,50
25.ΚΑΡΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2009 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 14,87

150 μέτρα
1.ΖΟΥΓΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 2007 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 17,38
2.ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2007 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 18,37
3.ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 18,99
6.ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 19,28
12.ΤΣΙΛΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2008 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 20,18
14.ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 2008 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 20,40
15.ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2007 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 21,00
16.ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 21,10

1200 μέτρα
1.ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΑΣ 2008 ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 3,24,20
2.ΑΠΟΚΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ 2008 ΑΟ ΠΕΛΟΨ 3,38,92
3.ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 4,01,81
8.ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 2009 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 4,19,71
12.ΔΕΣΠΟΛΛΑΡΗΣ ΣΤΑΘΗΣ 2009 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 4,46,09
13.ΚΑΡΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2009 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 4,47,37
14.ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣ 2009 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 4,53,84
15.ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 2009 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 5,15,75
16.ΖΑΒΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2009 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 6,34,39

3.000 μέτρα
1.ΜΠΙΛΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2007 ΑΟ ΠΕΛΟΨ 9,54,02
2ΤΟΥΦΕΚΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2007 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 10,08,85
3ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ 2008 ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 10,14,14
5.ΜΑΝΤΖΩΡΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 2008 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 11,28,03

Μήκος
1.ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2007 ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 6,05

Ύψος
1.ΣΤΟΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2008 2008 ΑΟΠ ΚΟΥΡΟΣ 1,57

Σφαιροβολία
1.ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2008 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 13,87
2.ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 2007 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ 10,55
3.ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 2008 ΑΟΠ ΚΟΥΡΟΣ 9,45
4.ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2008 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 9,37
7.ΖΕΡΒΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 8,32
8.ΤΣΑΓΔΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 2008 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 7,84
10.ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 7,37
12.ΖΑΒΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2008 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 6,93

Δισκοβολία
1.ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2008 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 45,36

Ακοντισμός
1.ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 2008 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 34,81
2.ΖΕΚΥΡΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2008 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 26,05
3.ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΟΣ ΜΙΧ ΠΑΝ 2009 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 22,16

Στα κορίτσια

80 μέτρα
1.ΑΝΤΩΝΑΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ 2009 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ 10,25
2.ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2009 ΟΛΥΜΠΙΑΣ 10,43
3.ΚΑΝΤΕΡΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2007 ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 10,73
4.ΣΔΟΥΓΑ ΑΛΕΞ-ΔΩΡΟΘΕΑ 2009 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 10,88
7.ΜΠΕΛΕΚΟΥΚΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2009 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 10,99
13.ΓΙΑΤΡΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 2007 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 11,38
18.ΚΡΑΝΙΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2008 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 11,64
19.ΚΑΡΑΧΡΗΣΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 2008 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 11,65
20.ΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝ 2009 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 11,68
23.ΚΑΡΥΔΗ ΤΡΙΣΕΥΓΕΝΗ 2008 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 11,78
24.ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ 2008 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 11,80
33.ΜΥΛΩΝΑ ΝΙΚΟΛΙΑ 2009 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 12,01
35.ΠΑΝΙΤΣΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2008 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 12,03
36.ΡΕΜΕΝΤΕΛΑ ΜΕΛΙΝΑ 2009 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 12,03
37.ΥΦΑΝΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΡΙΑ 2009 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 12,03
40.ΜΑΡΟΥΔΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2009 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 12,18
41.ΤΣΑΟΥΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2007 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 12,23
47.ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2007 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 12,50
56.ΚΡΙΘΑΡΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ 2008 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 12,73
59.ΝΤΑΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 12,79
65.ΤΟΜΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13,11
69.ΖΟΥΜΠΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 2009 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13,27
70.ΦΡΑΓΚΟΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ Κ2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13,28
74.ΠΑΦΙΩΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13,68
78.ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 13,86
79.ΝΙΚΟΛΟΥΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 14,15

150 μέτρα
1.ΚΕΝΝΕΝΤΥ ΑΣΗΜΟΥΛΑ 2008 ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004 19,52
2.ΓΕΩΡΓΙΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΣΟΦΙΑ 2007 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 19,69
3.ΜΑΡΑΘΙΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 2008 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 19,83
7.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ 2007 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ 20,38
11.ΜΑΧΑΙΡΑ ΤΡΙΑΔΑ-ΠΑΝΟΡΜ 2008 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 20,93
17.ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 2008 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 21,35
21.ΚΑΜΑΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2009 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 21,64
24.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2008 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 21,96
26.ΒΕΛΙΑΙ ΜΕΓΚΗ 2007 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 22,09
29.ΚΑΤΣΑΚΙΩΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2007 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 22,37
32.ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΑΝΝΑ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 22,44
34.ΚΩΤΣΑΚΗ ΦΙΛΙΩ 2009 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 22,79
36.ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝ2008 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 23,04
42.ΚΑΤΣΑΛΑ ΚΑΛΛΙΡΟΗ 2008 ΑΘΛΗΤΗΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ 23,55
44.ΚΩΤΣΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 2009 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 23,60
46.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡ 2008 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 24,10
47.ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ 2008 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 24,34

1200 μέτρα
1.ΒΑΛΑΧΑ ΜΥΡΤΩ 2007 ΑΟ ΠΕΛΟΨ 3,45,73
2.ΤΑΝΤΑΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2007 ΑΣ ΑΚΡΟΣ 3,57,84
3.ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΛΥΔΙΑ 2007 ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 3,59,46
13.ΑΝΤΙΟΧΟΥ ΜΑΡΙΑ 2009 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 4,22,59
14.ΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2007 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 4,23,47
22.ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘ 2007 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 4,50,51
23.ΑΝΤΙΟΧΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 2007 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 4,51,13
27.ΜΠΙΛΙΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2007 ΑΘΛΗΤΗΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ 5,11,20

3000 μέτρα
ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑ ΕΥΤΥΧΙΑ 2007 ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 11,01,86

3000μ. βάδην
1.ΚΩΣΤΑΚΗ ΑΝΝΕΤΑ 2008 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 18,42,43

200 μ. εμπόδια
1.ΠΕΠΠΑ ΠΕΛΑΓΙΑ 2008 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ 31,87
2.ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ 2008 ΑΟΠ ΚΟΥΡΟΣ 32,53
3.ΚΑΛΛΙΠΟΛΙΤΗ ΦΑΙΝΑΡΕΤΗ 2007 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΙΓΙΟΥ 32,63

Μήκος
1.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΩΤΑ 2008 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 5,02
2.ΤΟΤΟΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 2008 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ 5,00
3.ΚΟΥΤΣΑΒΙΤΗ ΣΑΒΒΙΝΑ 2007 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 4,96
5.ΞΥΝΗ ΙΩΑΝΝΑ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 4,82
6.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ 2007 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ 4,78
7.ΓΕΩΡΓΙΛΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΣΟΦΙΑ 2007 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 4,70
14.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ ΑΝΝΑ2009 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 3,86

Τετραπλούν
1.ΤΟΤΟΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ 2008 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ 13,38
2.ΓΙΑΤΡΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ 2007 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 12,60
3.ΜΕΤΑΞΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ 2008 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ 12,50
6.ΡΕΝΤΕΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 2008 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 11,64

Άλμα σε ύψος
1.ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΑΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2008 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ 1,47
2.ΓΟΥΛΙΑΜΗ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ 2008 ΑΓΣ Η ΦΛΟΓΑ 1,43
3.ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ 2007 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 1,33
4.ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΙΑ 2009 ΑΟΠ ΚΟΥΡΟΣ 1,33
6. ΠΟΪΡΑΖΙΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΧΡΙΣ 2009 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ 1,28

Άλμα επί κοντώ
1 ΦΛΩΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 2008 397921 ΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 2,10

Σφαιροβολία

1.ΜΠΑΡΚΟΥΛΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 2007 ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ 10,43
2.ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 10,39
3.ΚΛΗΜΑΝΤΙΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 2007 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 9,83
5.ΣΚΑΛΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2007 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 9,69
6.ΑΒΡΑΜΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΛΕΞΙΑ 2007 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ 9,49
7.ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΗΛΙΑΝΑ 2008 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ 9,27
8.ΜΠΕΛΕΣΙΩΤΗ ΙΩΑΝΝΑ 2009 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 9,17
10.ΜΠΕΡΟΥΚΑ ΑΝΝΑ ΙΩΑΝΝΑ 2007 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ 8,28
13.ΒΛΑΧΑ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ 2008 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 7,73
16. ΚΟΤΤΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 2009 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 6,47
18.ΣΚΙΠΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 6,27
20.ΝΙΚΟΛΟΥΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 6,23
21.ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 6,07
22.ΚΙΝΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 6,03
24.ΝΤΑΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 5,98
25.ΤΟΜΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 5,97
27.ΦΡΑΓΚΟΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ Κ2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 5,73
28.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 5,65
29. ΜΟΡΩΝΗ ΝΙΚΟΛΙΑ 2009 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 5,58
30.ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2008 ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 5,49
31.ΠΑΦΙΛΙΑΡΗ ΣΟΦΙΑ ΖΩΗ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 5,37
33.ΠΑΦΙΩΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2008 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 4,39
34.ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2008 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ 4,27

Ακοντισμός
1.ΑΒΡΑΜΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΛΕΞΙΑ 2007 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ 32,35
2.ΠΕΠΠΑ ΠΕΛΑΓΙΑ 2008 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ 27,95
3.ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ 008 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ 24,58
4.ΣΙΑΓΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2009 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 22,46
5.ΣΚΑΛΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2007 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 21,92
6.ΚΑΡΑΜΠΑ ΑΡΕΤΗ 2008 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ 20,68

Δισκοβολία
1.ΜΕΤΑΞΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ 2008 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ 25,04
2.ΜΠΕΡΟΥΚΑ ΑΝΝΑ ΙΩΑΝΝΑ 2007 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ 24,89
3.ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 2007 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ 20,31

Σκυταλοδρομία 4Χ80 μέτρα
1η ομάδα με 41’’39 ΚΟΡΟΙΒΟΣ:
ΣΔΟΥΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ-ΔΩΡΟΘΕΑ-ΜΑΡΑΘΙΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ-ΜΠΕΛΕΚΟΥΚΙΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ και ΜΑΧΑΙΡΑ ΤΡΙΑΔΑ ΠΑΝΟΡΜΗΤΑ
8η ομάδα με 46’’41 ΑΠΟΛΛΩΝ:
ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ-ΒΕΛΙΑΙ ΜΕΓΚΗ-ΤΣΑΟΥΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑκαι ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
10η ομάδα 46’’83 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ :ΥΦΑΝΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΡΙΑ-ΡΕΜΕΝΤΕΛΑ ΜΕΛΙΝΑ-ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΝΑΗ ΑΝΝΑ και ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ

Μικτή σκυταλοδρομία 4Χ200 μέτρα
1η ομάδα με 1’49’’28 Ν.Ο. ΖΑΧΑΡΩΣ:
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΚΑΡΑΧΡΗΣΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ-ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ και ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3η ομάδα με 1’49’’85 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ:
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ-ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΑΝΝΑ-ΞΥΝΗ ΙΩΑΝΝΑ και ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
8η ομάδα με 1’56’’19 ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ:
ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ-ΚΑΡΥΔΗ ΤΡΙΣΕΥΓΕΝΗ-ΡΕΝΤΕΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ και ΡΕΝΤΕΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
9η ομάδα με 1’56’’29 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ:
ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ-ΑΝΤΙΟΧΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ-ΑΓΓΕΛΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ και ΤΣΙΛΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
13η ομάδα με 2’03’’79 ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ:
ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ και ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Η ανεπίσημη βαθμολογία
                                                          ΑΓΟΡΙΑ     ΚΟΡΙΤΣΙΑ   ΣΚΥΤ ΜΙΚΤΕΣ    ΣΥΝΟΛΟ
1.ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ                      26                45                  14                      85
2.ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ                              5                  79                    0                       84
3.ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ                             51                17                     6                       74
4.ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004                        29                 38                                              67
5.ΓΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                                13                 43                   10                       66
6.ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ                         5                  61                                               66
7.ΑΟ ΠΕΛΟΨ                                     30                 32                      2                       64
8.ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                             5                  50                     2                       57
9.ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                               18                 16                    18                      52
10.ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ                              11                13                     12                      36
11. ΑΙΓΙΕΥΣ                                        0                  33                      2                        35
12.ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                             1                  27                      2                      30
13.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ           0                  29                                               29
14.ΑΟΠ ΚΟΥΡΟΣ                               8                  15                      2                       25
15.ΑΣ ΑΚΡΟΣ                                     0                  19                                               19
16.ΠΑΤΡΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ                      5                  10                                               15
17.ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ               0                  14                                               14
18.ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΙΓΙΟΥ                2                   6                        4                      12
19.ΑΓΣ ΠΑΤΡΩΝ Η ΦΛΟΓΑ              0                   7                                                  7
20. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ             0                   7                                                  7
21.ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ                           1                   5                                                   6
22.ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                                5                   0                                                   5
23.ΑΜΣ ΠΝΟΗ                                  0                   4                                                   4
24.ΑΓΣ ΝΙΚΗ ΠΑΤΡΑΣ                     0                    0                         2                       2
25.ΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ                  2                    0                         0                       2
26.LEPANTO ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ             0                    1                                                  1
27.ΓΣ ΔΥΜΗΣ                                   1                    0                                                  1
28.ΓΣ ΑΘΛΗΣΗ ΠΥΡΓΟΥ
29.ΑΓΣ ΑΤΛΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
30.ΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ
31.ΑΘΛΟΡΑΜΑ ΑΟΠ

ΘΕΜΗΣ ΜΑΝΤΑΣ

AdamopoulosΟ Νίκος Αδαμόπουλος της Ζαχάρως στο ψηλότερο σκαλοπάτι του βάθρου στην απονομή των 80 μέτρων. Δίπλα του οι Αγρινιώτες Ζανιάς και Νταγιαντάς.

AvrampouΗ Γεωργία-Αλεξία Αβράμπου το γένος Λαϊνοπούλου, του σωματείου Αναγέννησις Πύργου, πέτυχε νέο ρεκόρ στον ακοντισμό που συνοδεύτηκε με πρωτιά.

Georgila Stella SofiaΗ Στέλα Γεωργιλά της ΑΕ Λεχαινών με 19’’69 ήταν 2η στα 150 μέτρα.

Papanastasopoulos Sokratis 150Τα αδέρφια Παπαναστόπουλοι της ΑΓΕ Πύργου ήταν τρίτοι. Ο Σωκράτης στα 150 μ. (εδώ δεξιά) και ο Ιάσονας (στην κάτω φωτογραφία δεξιά) στα 1200 μέτρα

Papanastasopoulos Iasonas

LampropoulouΗ Πένη Λαμπρόπουλου ήταν νικήτρια στο άλμα σε μήκος

Περισσότερα από την κατηγορία


28ης Οκτωβρίου 1
Πύργος Ηλείας
Τηλ: 26210-30400
Δημοσιογραφικό τμήμα: 6976-869414
Εμπορικό Τμήμα: 6945556212
Email: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Copyright © 2011 Ηλεία Live!. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος. Μέλος του emedia logo  Όροι χρήσης - Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Up & High Media