22|04
2019
17:13

Διασυλλογικό Παμπαίδων - Παγκορασίδων Δυτ. Ελλάδας: Ο Κόροιβος Αμαλιάδας πρώτος στην Ηλεία από κοντά ΑΕ Λεχαινών και Ν.Ο Ζαχάρως

Γράφει ο Θέμης Μαντάς

Ο Κόροιβος Αμαλιάδας και οι αθλητές και αθλήτριές του παρουσίασαν την πιο δυνατή ομάδα στο διασυλλογικό περιφερειακό πρωτάθλημα στίβου στην κατηγορία παμπαίδων και παγκορασίδων και ήταν η καλύτερη στιβική ομάδα της Ηλείας στη Δυτική Ελλάδα. Η ΑΕ Λεχαινών, ο ΝΟ Ζαχάρως ακολούθησαν στον βαθμολογικό πίνακα όπως και ο Απόλλωνας Πύργου. Πρώτη παρουσία και από το καινούργιο σωματείο Αναγέννησις Πύργου που βαθμολογήθηκε έχοντας αθλητές που μεταγράφηκαν το καλοκαίρι από τον Απόλλωνα Πύργου.

Συμμετοχή και από την ΑΓΕ Πύργου. Οι επιδόσεις αθλητών και αθλητριών σε ικανοποιητικό επίπεδο. Το ζητούμενο σ’ αυτές τις ηλικίες είναι η πολυπλευρικότητα στις ασκήσεις και όχι η εξειδίκευση σε κάποιο άθλημα. Παρόλα αυτά παρατηρείται βελτίωση στις επιδόσεις και μικρή αύξηση συμμετοχής αθλητών της περιφέρειας και όχι της πόλης του Πύργου.

Στην κατηγορία κάτω των 16χρονων συμμετείχαν και αθλητές-αθλήτριες μικρότερης ηλικίας, έως 13 ετών. Διακρίθηκαν από άποψη επιδόσεων: Στο μήκος ο Λάμπρος Κουτσαβίτης με 6 μέτρα και 24 εκατοστά και στο τριπλούν με 12 μέτρα και 84 εκ. όπου και έκανε δύο νίκες. Ο 14χρονος Στέφανος Παπαναγόπουλος στη δισκοβολία με 41 μ. και 90 εκατοστά, οι 15χρονοι Αναστασόπουλος, Τσαμπάς στον ακοντισμό και ο Λέκας στη σφαιροβολία.

Στα κορίτσια: Η Θεοχαροπούλου στο ύψος και ακοντισμό, η Παπαδοπούλου στη σφαιροβολία και η Φραγκοπανάγου στα 600 μέτρα. Πολλά από τα παιδιά δοκίμασαν και σε αγωνίσματα που δεν ειδικεύονται και ίσως σε κάποια άλλα αγωνίσματα μπορούν να τους ταιριάζουν περισσότερο. Τονίζουμε ότι αυτές οι ηλικίες είναι μικρές και οι προπονητές στοχεύουν στην ολόπλευρη γύμναση των παιδιών και όχι κατ’ ανάγκη στην εξειδίκευση.

Όσον αφορά τα δείγματα, η Ζάκυνθος και η Κεφαλονιά έδειξαν με τις πολυπληθείς ομάδες τους, ότι σε 3-4 χρόνια θα έχουν αθλητές με μεγάλες επιδόσεις αφού στα νησιά καλλιεργείται ο κλασικός αθλητισμός. Μεγάλη πρωταγωνίστρια των αγώνων η Ολυμπιάδα Πατρών που τα τελευταία χρόνια είναι η πρωταθλήτρια ομάδα στη Δυτική περιφέρεια της χώρας.

diasullogiko

                                                                                   

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄

80Μ                                                                             

1          ΜΑΝΗΤΑΡΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ                     2004                 LEPANTO ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ           9’’.60  

7          ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ       2006                 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          10’’.37 

10         ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ            2004                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        10’’.56 

            ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ                 2005                 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ                           10’’.63 

            ΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                     2006                 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          11’’.12 

            ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                   2006                 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          11’’.75 

            ΤΖΟΥΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ        2006                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        11’’.93              ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ           2006                        ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          12’’.49                                                                                                 

150 Μ                                                                          

1          ΚΡΑΝΙΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ                               2004                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           17’’.91 

5          ΡΑΛΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                          2004                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        19’’.56 

6          ΑΛΤΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                            2005                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           19’’.79 

7          ΙΩΑΝΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ           2004                 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ                           20’’.15             

                                                                                   

300 Μ                                                                          

1          ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ                 2004                 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ                   38’’.81 

3          ΛΙΑΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                              2005                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          41’’.86             

                                                                                   

600 Μ                                                                          

1          ΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                    2004                 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ                      1’.31’’.14

5          ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ           2005                 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ           1’.40’’.64                     

1.000Μ                                                                                    

1          ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ             2004                 ΕΣΠΕΡΟΣ 2004                          2’.44’’.68

7          ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ                     2005                 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ                           3’.00’’.36

9          ΠΕΠΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                                2006                 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          3’.00’’.87

            ΚΑΣΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ                                2005                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ                           3’.02’’.35

            ΞΟΥΛΕΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                          2004                 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ                           3’.12’’.75

            ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ             2006                 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          3’.17’’.41

            ΒΥΘΟΥΛΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ                     2006                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          3’.18’’.78

            ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ             2006                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           3’.45’’.49                     

100 Μ ΕΜΠ                                                                             

1          ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ                  2004                 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ                      15’’.52 

3          ΤΣΑΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                       2004                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        18’’.60             

ΜΗΚΟΣ                                                                                  

1          ΚΟΥΤΣΑΒΙΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ                   2004                 ΚΟΡΟΙΒΟΣ                               6μ.24   

3          ΝΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                            2004                 ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                            5μ.75   

4          ΛΙΑΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                              2005                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          5μ.46   

            ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ           2005                 ΚΟΡΟΙΒΟΣ                               4μ.92                                                                                                   

ΤΡΙΠΛΟΥΝ                                                                             

1          ΚΟΥΤΣΑΒΙΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ                   2004                 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          12μ.84  

                                                                                   

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ                                                                                   

1          ΛΕΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                          2004                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           13μ.24  

3          ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ            2004                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          11μ.89              

                                                                                   

ΔΙΣΚΟΣ                                                                      

1          ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ             2005                 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ           41μ.90              

           

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ                                                                                   

1          ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ            2004                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          47μ.62  

2          ΤΣΑΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                       2004                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ  ΠΥΡΓΟΥ           43μ.96  

3          ΠΑΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ         2005                 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ           37μ.34  

4          ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ           2005                 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ           36μ.89  

            ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ                  2006                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        24μ.20              

4Χ80                                                                            

1          ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ          39’’.07             

6          ΚΟΡΟΙΒΟΣ                  42’’.62  ΑΣΠΡΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΠΕΠΠΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

                                               

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄

80 Μ                                                                            

1          ΣΟΛΙΔΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ                              2004     ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ                   10’’.60 

6          ΘΕΟΧΑΡΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ             2005     ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ                           10’’.89 

9          ΓΚΙΟΝΙ ΛΑΟΥΡΑ                                  2006     ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ          11’’.03 

            ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ          2006     ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ          11’’.14 

            ΠΡΙΦΤΗ ΚΕΙΝΤΑ                                  2006     ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ          11’’.50 

            ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ                2006     ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ           11’’.71 

            ΤΣΙΓΚΛΑ ΕΙΡΗΝΗ                                2005     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        11’’.77 

            ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ                       2004     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        11’’.92 

                                                                                   

150Μ                                                                           

1          ΚΑΡΕΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ                           2004     ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               18’’.98 

6          ΜΠΑΣΑ ΚΡΙΣΤΙΝΑ                                2006     ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           20’’.72 

7          ΓΕΡΑΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                               2004     ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          20’’.73 

9          ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ            2004     ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          21’’.00 

            ΠΡΕΝΤΙ ΕΒΕΛΙΝΑ                                 2005     ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           21’’.37 

            ΚΩΤΣΑΚΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ                     2006     ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           21’’.67 

            ΖΑΒΟΥ ΕΛΕΝΗ                                     2005     ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          22’’.23 

            ΜΠΑΧΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ                        2006     ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           22’’.93             

            ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑ           2004     ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           23’’.34             

                                                                                   

                       

600 Μ                                                                          

1          ΚΟΛΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ                                 2005     ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ                               1’.42’’.99         

2          ΦΡΑΓΚΟΠΑΝΑΓΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ             2004     ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          1’.47’’.98         

                                                                                   

1.000 Μ                                                                                   

1          ΣΚΕΠΕΤΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                                    2006     ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                            3’.17’’.87         

8          ΖΑΓΚΛΗ ΣΟΦΙΑ                                   2006     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        3’.38’’.54                     

2000 Μ                                                                        

1          ΒΥΘΟΥΛΚΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΘΗ                   2004     ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          7’.05’’.53                     

                                                                                   

80 Μ.ΕΜΠ                                                                               

1          ΤΣΙΛΙΓΚΡΙΑΝ ΦΩΤΕΙΝΗ                        2004     ΑΟ ΠΑΤΡΩΝ ΚΟΥΡΟΣ              12’’.48             

3          ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΗΛΙΑΝΝΑ                     2004     ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        12’’.91 

5          ΓΟΥΡΓΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ                    ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          13’’.90 

                                                                                   

300 Μ.ΕΜΠ                                                                             

1          ΣΚΑΡΤΣΙΛΑ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ                   2005     ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ                         49’’.13             

2          ΠΥΛΑΡΙΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ                      2004     ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                          50’’.49             

                                                                                   

ΜΗΚΟΣ                                                                                  

1          ΤΣΙΛΙΓΚΡΙΑΝ ΦΩΤΕΙΝΗ                        2004                 ΑΟ ΠΑΤΡΩΝ ΚΟΥΡΟΣ              5μ..35  

5          ΓΕΡΑΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                               2004                 ΚΟΡΟΙΒΟΣ                              4μ.68   

6          ΠΟΪΡΑΖΙΔΗ ΝΙΚΟΛΙΑ                           2004                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        4μ.68   

7          ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ       2005                 ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ                           4μ.57   

            ΜΠΕΡΤΣΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ- ΑΘΑΝΑΣΙΑ     2006                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        4μ.33   

            ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ            2004                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          4μ.25   

            ΓΟΥΡΓΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ        2005                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          4μ.18   

            ΚΑΤΣΙΝΕΛΟΥ ΗΛΙΑΝΑ                        2005                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        4μ..06              

ΥΨΟΣ                                                                         

1          ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ        2004                 ΑΟ ΠΑΤΡΩΝ ΚΟΥΡΟΣ              1μ.63   

3          ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΔΑ                2004                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        1μ.42   

5          ΜΠΕΝΤΕΒΗ ΔΗΜΗΤΡΑ                       2006                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           1μ.38   

9          ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ                  2006                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           1μ.33               

 

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ                                                                                   

1          ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ                2004                 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ     10μ.29  

7          ΜΑΝΤΖΩΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ                  2004                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          8μ.64   

            ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ        2004                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           7μ.46   

            ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ               2006                 ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ     6μ.11               

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ                                                                                   

1          ΜΑΡΙΝΟΥ ΡΩΞΑΝΗ                              2004                 ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ                      35μ.60  

2          ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΔΑ                2004                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        33μ.07  

3          ΔΟΥΚΛΙΑ ΟΛΓΑ                                   2004                 ΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ                27μ.71  

4          ΠΡΕΝΤΙ ΕΒΕΛΙΝΑ                                 2005                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           25μ.85  

6          ΜΠΑΣΑ ΚΡΙΣΤΙΝΑ                                2006                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           24μ.90  

8          ΠΟΪΡΑΖΙΔΗ ΝΙΚΟΛΙΑ                           2004                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                        23μ.70  

9          ΚΟΥΝΟΥΣΒΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ                  2006                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           23μ.30  

10         ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ                              2006                 ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                           20μ.40              

           

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ                                                                         

1          ΚΟΣΜΕΤΑΤΟΥ ΚΡΥΣΤΑΛΙΑ                 2005                 ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ                   21μ.10  

2          ΜΑΝΤΖΩΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ                  2004                 ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                          18μ.10              

4Χ80 Μ                                                                        

1          ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ           42.40               

5          ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ            44.07 (ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΤΑΤΙΑΝΑ,ΓΚΙΟΝΙ ΛΑΟΥΡΑ, ΚΑΠΑΤΣΩΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΜΕΛΙΤΙΝΗ)                                    

                                                ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                                                            ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ    ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ           ΣΥΝΟΛΟ

1ος         ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ                                   55         55                                 110

2ος         ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ                                  55         48                                 103

3ος         ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ ΓΕ                                   19         66                                 85

4ος         ΓΕ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ                               34         49                                 83

5ος         ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                                        19         60                                 79

6ος         ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ                                36         39                                 75

7ος         ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ                                           16         49                                 65

8ος        ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ                                 24         34                                 58

9ος         ΑΟΠ ΚΟΥΡΟΣ                                       3          49                                 52

10ος       ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΩΝ                                                19         22                                 41

11ος       ΝΟ ΖΑΧΑΡΩΣ                                      22         18,5                              40,5

12ος       ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ                      11         26                                 37

13ος       ΦΛ ΛΕΣΧΗ ΑΙΓΙΟΥ                               7          30                                 37

14ος       ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004                                23         11                                 34

15ος       ΑΟ ΠΕΛΟΨ                                           7          23                                 30

16ος       ΛΕΠΑΝΤΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ                     16         9                                  25

17ος       ΠΑΤΡΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ                               0          22,5                              22,5

18ος       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΠΥΡΓΟΥ                   18         0                                  18

19ος       ΑΓΕ ΠΥΡΓΟΥ                                      4          5                                  9

20ος      ΟΦΟΑ Ο ΠΑΤΡΑΙΚΟΣ                           1          6                                  7

21ος       ΓΣ ΑΙΟΛΟΣ                                           0          6                                  6

22ος       ΑΜΣ ΠΝΟΗ                                          5          0                                  5

22ος       ΠΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 80                                   0          4                                  4

24ος       ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ                                         0          4                                  4

25ος       ΑΓΣ ΝΙΚΗ                                             1          1                                  2

ΛΕΖΑΝΤΑ: Η ομάδα του Κοροίβου βαθμολογήθηκε ως καλύτερη στο περιφερειακό διασυλλογικό πρωτάθλημα των αθλητών, ηλικιών από 13-16 ετών                       


28ης Οκτωβρίου 1
Πύργος Ηλείας
Τηλ: 26210-30400
Δημοσιογραφικό τμήμα: 6976-869414
Εμπορικό Τμήμα: 6945556212
Email: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Copyright © 2011 Ηλεία Live!. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος. Μέλος του emedia logo  Όροι χρήσης - Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Ο παρών ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για την καλύτερη πλοήγησή σας. Συνεχίζοντας, αποδέχεστε την χρήση αυτών