Πανηλειακός-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1 Βελτιώνεται ο Πανηλειακός

Ο Πανηλειακός νίκησε χθες 2-1 τον Διαγόρα Βραχνεΐκων σε φιλικό παιχνίδι στον Πύργο. Στο πρώτο 25λεπτο ο Διαγόρας ήταν καλύτερος και έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ στο 5΄ και 17΄ με τον Τσιριγώτη και τον Γκέκα αντίστοιχα, αλλά ο Καπετανάκης κράτησε το μηδέν. Από το 25΄ και ύστερα και με την είσοδο του Χατζηστάμου, ο Πανηλειακός έγινε πιο πιεστικός, πιο απειλητικός και στο 30΄ έχασε διπλή ευκαιρία με τον Μπαρμπαρούση και τον Μπουρνέλη (απέκρουσε ο Πάγκαλος). Τρία λεπτά μετά ο Μπουρνέλης σκόραρε με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Νικολόπουλου από δεξιά (1-0), ενώ στο 42΄ το σουτ του Μπαρμπαρούση από δεξιά απέκρουσε σωτήρια ο γκολκίπερ του Διαγόρα.
Στην επανάληψη, η ομάδα του Γιώργου Λαγού συνέχισε να υπερέχει και στο 55΄ από φάουλ του Σωτηρόπουλου ο Χατζηστάμου με κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 65΄ σέντρα του Καμβύση από δεξιά γυριστό σουτ του Πλαστουργού πάνω από δοκάρια. Στο 85΄ ο Ρουμπάτος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.
Πανηλειακός: Καπετανάκης, Μπουρνέλης, Αρβανίτης, Νικολόπουλος, Καμβύσης, Κωνσταντακόπουλος, Μπουτσικάκης, Αντωνόπουλος (28΄ Χατζηστάμου), Σταθάτος, Σωτηρόπουλος, Μπαρμπαρούσης. (Καρακίτσος, Σακελλαρίου, Πλαστουργός, Παναγόπουλος, Δ. Τσίγκρηλας, Βουργουντζής, Κατελούζος, Γιαννακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Πρέντι, Τσούνι).