Πανηλειακός: Εύκολη νίκη επί του Λιμνοχωρίου στο πρώτο φιλικό 5-0

Ο Πανηλειακός έδωσε χθες το πρώτο του φιλικό παιχνίδι, με αντίπαλο το Λιμνοχώρι, στη Συντριάδα. Οι ερυθρόλευκοι έπιασαν πολύ καλή απόδοση και νίκησαν εύκολα με 5-0.  Μέχρι το 23ο λεπτό, οι παίκτες του Σπύρου Αντωνόπουλου έπαιξαν στο μισό γήπεδο τους αντιπάλους τους και σκόραραν τρεις φορές. Μόλις στο 7ο λεπτό ο εξαιρετικός Κώστας Βλαχόπουλος με κοντινό σουτ μετά από κούρσα από αριστερά του ταχύτατου Σκοζάι, άνοιξε το σκορ. Στο 22΄ ήταν η σειρά του Βλαχόπουλου να περάσει με σλάλομ τρεις παίκτες, μπήκε στην περιοχή, πάσαρε δεξιά στον Χατζηστάμου και αυτός από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μπρης σέντραρε από δεξιά και ο Κώστας Μπεγλεκτσής, με πλασέ στην κίνηση «έγραψε» το 3-0. Στο β΄ μέρος, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ιδιαίτερα και οι ερυθρόλευκοι σκόραραν άλλες δύο φορές με τον Χατζηαράπη στο 66΄ και τον Βουργουντζή στο 80΄.
Ο Πανηλειακός ξεκίνησε με τους Καπετανάκη, Παπαπέτρου, Γκουβέρο, Τσουκαλά, Κοκονάκη, Νιφορόπουλο, Χατζηστάμου, Βλαχόπουλο, Μπρη, Σκοζάι, Μπεγλεκτσή. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν όλοι οι διαθέσιμοι ποδοσφαιριστές εκτός από τους τραυματίες Σωτηρόπουλο, Παναγιωτόπουλο και τους Στούπη, Μπουρνέλη.

Φωτογραφία: Βαγγέλης Δημητρόπουλος