A1 EΣΚΑΗ: Νέα ήττα για ΑΕ Λεχαινών με πολλά παράπονα - Η ταυτότητα της 4ης αγωνιστικής

Και την 4η αγωνιστική η ΑΕ Λεχαινών γνώρισε την ήττα, εντός έδρας αυτή τη φορά από τον Πυρσό με 74-81. Η ομάδα των Λεχαινών έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία,

που χρέωσε όπως λένε με ανύπαρκτα φάουλ τους Συναδινό και Κακολύρη από την αρχή του αγώνα, ενώ στην τελευταία περίοδο οι τεχνικές ποινές καθόρισαν το τελικό αποτέλεσμα.

Η ΑΕΛ ήταν μπροστά στο σκορ στην α' περίοδο, και το ματς πήγε πόντο πόντο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στη γ' περίοδο οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ (5-6 πόντους) και το ματς οδηγήθηκε έτσι μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο.