A2 EΣΚΑΗ: Νέα ήττα για Ιφιτο - Η ταυτότητα της 6ης αγωνιστικής (video)

Νέα εντός έδρας ήττα για Ιφιτο (3η) και συνολικά 5η στις πρώτες 6 αγωνιστικές για την ομάδα του Πύργου, αυτή τη φορά από τον Δικέφαλο. Η ομάδα του Πύργου με φανερά

προβλήματα μέσα στη ρακέτα δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει τους πατρινούς και έχασε με 71-66. Ο Δικέφαλος ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ με εξαίρεση στο α' δεκάλεπτο όπου υπήρχαν εναλλαγές στο προβάδισμα. Στη β' περίοδο έφτασε ακόμα και στους 14 πόντους, με τον Ιφιτο να μειώνει λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Η ομάδα του Πύργου έφτασε τη διαφορά ακόμα και στους 4 πόντους στη γ' περίοδο αλλά και πάλι ο Δικέφαλος πήρε διαφορά ασφαλείας για να κερδίσει τελικά σχετικά εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 15-18, 31-38, 50-56, 66-71. Πρώτος σκόρερ του Ιφίτου ο Μπεκρής με 32 πόντους ενώ από τον Δικέφαλο οι Ρουμελιώτης με 24 και Λιοφάγος με 16.