Λουτράκι - ΠΑΟ Βάρδας 1-0: Ήττα στις λεπτομέρειες!

Στις… λεπτομέρειες γνώρισε την ήττα στο Λουτράκι από την τοπική ομάδα ο ΠΑΟΒ, καθώς έχασε με 1-0. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη για την ομάδα του Ηλία Φωτόπουλου, η οποία ωστόσο κρατά μία από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογικής κατάταξης.
Πάντως, οι «πράσινοι», που σε μία ακόμη εκτός έδρας αναμέτρηση είχαν την στήριξη του κόσμου τους, ξεκίνησαν πιο δυνατά και στο 24’ οι Ντόμας και Σαμπανέι δε μπόρεσαν διαδοχικά να νικήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στον «αντίποδα» οι γηπεδούχοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 27’ με κεφαλιά του Μάγκου.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τις χειρότερες προϋποθέσεις, αφού στο 53’ τραυματίστηκε ο Γ. Πολίτης κι βγήκε από το ματς, με την κατάστασή του να εκτιμάται καλύτερα σήμερα. Το γεγονός αυτό επηρέασε τους Βουπράσιους και στο 57’ από φάουλ του Σιώκου ο Κωββαίος με κεφαλιά νίκησε τον Καπούταγλη, κάνοντας το 1-0 που έμελλε να είναι και τελικό σκορ, καθώς παρότι η «Μπάρτσα» ανέλαβε έκτοτε τον έλεγχο του αγώνα, δε μπόρεσε να φτάσει έστω στην ισοφάριση.

Οι συνθέσεις
ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Διαμαντής, Παναγόπουλος (80’ Βαλκάνος), Παπαναστασίου, Σιώκος, Μπριλλάκης, Νικολάου, Γούλας (91’ Γεωργούλιας), Μάγκος, Κωββαίος (78’ Λάιος), Ζερβός, Τσιώλης.
ΒΑΡΔΑ: Καπούταγλης, Π. Πολίτης, Αγουρίδης, Νικολόπουλος, Σιδέρης, Βραχνής, Γ. Πολίτης (53’ λ.τ. Καρούτης), Βατσής (72’ Καλογερόπουλος), Φωτόπουλος (66’ Γούρμος), Ντόμας, Σανμπανέι.