Μπάσκετ

Σούπερ Ηλειακό ντέρμπι στην Αμαλιάδα

Μεγάλο Ηλειακό ντέρμπι για την Α2 ΕΣΚΑΗ θα γίνει σήμερα Τετάρτη στις 8μ.μ. στην Αμαλιάδα, ανάμεσα στον Υπερίωνα και τον Ιφιτο Πύργου. Οι γηπεδούχοι θέλουν

Ηττες για Πανηλειακό και ΑΕ Λεχαινών - Η ταυτότητα της 22ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΗ

Την ήττα γνώρισαν Πανηλειακός και ΑΕ Λεχαινών στα αποψινά ματς για την 22η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΗ. Ο Πανηλειακός ηττήθηκε με το βαρύ 91-73 από την Κρήνη

Νέα σπουδαία νίκη για Κόροιβο - Η ταυτότητα της αγωνιστικής

Ο Κόροιβος πέτυχε σήμερα άλλη μια σπουδαία νίκη, αυτή τη φορά επί της ΜΕΝΤ με 76-60. Η απόδοση των κυανόλευκων ήταν εξαιρετική με αποτέλεσμα να κριθεί το ματς στη γ' περίοδο

Δεν αποκλείεται η άνοδος στην Α2 Εθνική!

Με δεδομένα τα οικονομικά προβλήματα και τα χρέη που έχουν ομάδες της Α1 και Α2 Εθνικής κατηγορίας, δεν είναι απίθανο να πάρουν την άνοδο από τη Β' Εθνική

Α2 ΕΣΚΑΗ: Πολύ δύσκολα ματς για Υπερίωνα και Ιφιτο

Πολύ δύσκολα ματς δίνουν αύριο Τετάρτη οι δυο ηλειακές ομάδες της Α2 ΕΣΚΑΗ. Στις 6μ.μ. ο Υπερίωνας αντιμετωπίζει στην Πάτρα τα Αραχωβίτικα. Η ομάδα της Αμαλιάδας

Α1 ΕΣΚΑΗ: Nίκη με ξέσπασμα για Πανηλειακό - Η ταυτότητα της 21ης αγωνιστικής

Μετά από δυο ματς που είχε "κολλήσει" επιθετικά, ο Πανηλειακός ξέσπασε σήμερα κόντρα στην Αγυιά και πήρε εύκολα τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν μάλιστα

Ήττα του Ολυμπιονίκη από το Χολαργό

Νέα ήττα για τον Ολυμπιονίκη, αυτή τη φορά από τον  δυνατό Χολαργό με 74-54 στην Αρχαία Ολυμπία. Η ηλειακή ομάδα δεν μπόρεσε από την αρχή να ακολουθήσει

A2 ΕΣΚΑΗ: Νίκησε ο Υπερίωνας, ήττα για Ιφιτο - Όλα τα αποτελέσματα

Ο Υπερίωνας νίκησε το Αχαιό Σαραβαλίου και παραμένει στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας. Αντίθετα ο Ιφιτος έχασε στην Πάτρα από τον Πρ. Ηλία/ΠΑΟΚ.  Εύκολα ο Υπερίωνας νίκησε

23-24 Μαρτίου το Καμπ μπάσκετ στον Πύργο - Παρών ο Κ. Μίσσας

Στις 23-24 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί το καθιερωμένο ετήσιο camp Παίδων-Κορασίδων της Ε.Ο.Κ. και της ΕΣΚΑΗ, στο κλειστό «Γ. Βασιλακόπουλος» του Πύργου. Παράλληλα,

Α1 ΕΣΚΑΗ: Ηττες για Πανηλειακό και Λεχαινά - Όλα τα αποτελέσματα

Την ήττα γνώρισε η ΑΕ Λεχαινών από την Αχαγιά στο "Αέθλιον" και ο Πανηλειακός στην Ακράτα. Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α1 ΕΣΚΑΗ από το ilia-sport.gr.

Μεγάλη νίκη στην παράταση για τον Κόροιβο Αμαλιάδας

Μεγάλη νίκη στην παράταση πέτυχε ο Κόροιβος στο χθεσινό ματς με τον δυνατό Δούκα στην Αμαλιάδα. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την αρχή του αγώνα, ο Κόροιβος είχε

Κόροιβος Αμαλιάδας: Κόροιβος: Να συνεχίσει το σερί

Το νικηφόρο σερί του θέλει να διευρύνει ο Κόροιβος, που υποδέχεται την Κυριακή στις 5μ.μ. τον δυνατό Δούκα. Οι δυο ομάδες ισοβαθμούν στο βαθμολογικό πίνακα, δεν έχουν άγχος

Μπάσκετ: Τι έκαναν Κόροιβος και Ολυμπιονίκης

Η "ρεβάνς" (για να το πούμε με αθλητικούς όρους) είναι ένα...πιάτο που σερβίρεται
κρύο!!!! Και τέτοιο  έδωσε σήμερα ο Κόροιβος στη Νήαρ Ηστ! Οι κυανόλευκοι

Ολυμπιονίκης: Στόχος η καλή εμφάνιση

Με στόχο να κάνει καλή εμφάνιση θα παίξει σήμερα ο Ολυμπιονίκης στην Αθήνα κόντρα
στον Κρόνο Αγ. Δημητρίου. Και αυτό επειδή η νίκη για την Ηλειακή ομάδα μάλλον είναι απίθανη

Υπερίωνας: Επιστροφή Χαρίτου

Ο πρώτος σκόρερ του Υπερίωνα, Θωμάς Χαρίτος, που λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων είχε σταματήσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του στην ομάδα της Αμαλιάδας, επιστρέφει.

Αμαλιάδα: Ηττα από το Ληξούρι - Σε αγωνιστική κάμψη ο Υπερίωνας

Ηττήθηκε χθες ο Υπερίωνας, στο ματς που άνοιξε την 19η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ, στην Αμαλιάδα από το Ληξούρι με 57-50. Η ομάδα της Αμαλιάδας έδειξε για άλλο ένα ματς

Αμαλιάδα: Σφράγισε ο Κόροιβος την παραμονή (video)

Ο Κόροιβος νίκησε σήμερα το Στρατώνι και ουσιαστικά (όχι μαθηματικά ακόμα) ανανέωσε τη θητεία του στη Β' Εθνική και την επόμενη χρονιά. Οι κυανόλευκοι ήταν καλύτεροι, με εξαίρεση το

Κόροιβος Αμαλιάδας: Ήττα στη Ρόδο

Πάλεψε ο Κόροιβος για ένα ημίχρονο αλλά ξέμεινε στη συνέχεια από λύσεις και δυνάμεις  και ηττήθηκε στη Ρόδο από τον Διαγόρα με 85-69. Πόντο πόντο πήγε το ματς στην α'

Α2 ΕΣΚΑΗ: Εχασαν Ιφιτος και Υπερίωνας!

Ηττήθηκαν χθες οι δυο Ηλειακές ομάδες της Α2 ΕΣΚΑΗ. Διαβάστε πως ενημέρωνε LIVE το ΗΛΕΙΑ ΣΠΟΡ για την εξέλιξη των δύο αγώνων. Όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Κόροιβος: Νίκη παραμονής στο τελευταίο λεπτό

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα ο Κόροιβος στην Αμαλιάδα επί του Αίαντα Ευόσμου. Διαβάστε την εξέλιξη στο τελευταίο δεκάλεπτο, από την live ενημέρωση του ΗΛΕΙΑ ΣΠΟΡ

Sites του Ομίλου

Αγ. Κυριακής 4 | Πύργος Ηλείας | Τηλ: 26210 30400 | Δημοσιογραφικό τμήμα: 6976 869414 | Εμπορικό Τμήμα: 6945 556212 | email: [email protected]

Μ.Η.Τ. 242102 | ΑΦΜ: 105224221 - ΔΟΥ Πύργου | Aρ.Γ.Ε.ΜΗ. 141319425000 | Ατομική Επιχείρηση | Ιδιοκτήτρια - διευθύντρια - διαχειρίστρια - δικαιούχος ονόματος τομέα: Δήμητρα Βέλμαχου | Διευθυντής σύνταξης: Γιάννης Σπυρούνης